Keresés: fenyeroszabalyzo-dimmer
A fényerőszabályzó, vagyis a dimmer egy igen hasznos kis eszköz. Segítségével a 12 V-os LED lámpák illetve a LED szalagok fényerőszabályozását oldhatjuk meg. Lehetőség nyílik a használatával a fényerő növelésére és csökkentésére, valamint szabályozhatjuk a ki- és bekapcsolást. Tekintse meg milyen kivitelei léteznek:
1 150 Ft / db
3 900 Ft / db
Fényerő szabályozás a dimmer segítségével
A nem megfelelő fényerő folyamatosan ronthatja a szemet. Nem szabad sem túl erős, sem túl gyenge fényforrás mellett tartózkodni. Korábban nem volt megfelelő eszköz arra, hogy állítható legyen a világítás intenzitása, de mára már széles körben elterjedtek az úgynevezett dimmerek, amelyek például a LED szalagok fényerősségét is képesek szabályozni.
A dimmerek nagyon praktikusak, hiszen a hagyományos LED izzókat, de akár a LED szalagok fényerejét is képesek erősíteni, vagy éppen gyengíteni, sőt, a profibbak segítségével időzíteni is lehet a be- és kikapcsolást. A következő típusok közül lehet választani.
A hagyományos dimmerek jellemzően a kapcsoló funkcióját váltják ki, a helyükre építhető be, ugyanúgy a falba süllyesztve. Ezeket kérhetjük a villanyszerelési boltokban gombbal, érintésre érzékeny felülettel, vagy távvezérlővel egyaránt. Így pofonegyszerűen változtatható a fényerősség bármely helyiségben, annak megfelelően, hogy a szemünknek éppen hogyan esik jól.
Helyiségenként, felhasználónként, de még a Nap besugárzásának intenzitásától is függ, hogy mikor milyen erős világítás az ideális. A több fényt több fényforrás segítségével is el lehet érni, de például filmezéshez ezeknek nem kell maximumon működniük. Ilyenkor a dimmer segítségével egyszerűen lejjebb tekerhető a fényerő.
A LED szalagok esetén erősen ajánlott a dimmer használata, mivel alapesetben ezeknek a világítótesteknek nagyon erős fényük van. A távolról vezérelhető típusoknál akár az ágyban fekve is csökkenthetjük, vagy éppen teljesen lekapcsolhatjuk a világítást. A távirányító ráadásul jó szolgálatot tesz, ha éjszaka felkelnénk és ki akarunk menni a helyiségből. Ilyenkor pár százalékos intenzitással fel lehet kapcsolni a villanyt, úgy, hogy ne zavarja a mellettünk alvót a fény.
Szintén ugyanez a helyzet, ha a folyosókon, lépcsőn botorkálunk akkor, amikor nem akarjuk teljes fényárba öltöztetni otthonunkat. A konyhába persze ez sokszor nem elég, de egy dimmer segítségével pillanatok alatt felerősíthető a világítás. Ráadásul egy RGB LED szalag esetén jellemzően még a fény színe is változtatható, ami külön hangulatosabbá tudja tenni az adott helyiséget.